Press ESC to close

Najlepsze gry na PlayStation w 2020 roku

Rok 2020 teoretycznie powinien być nieco spokojniejszy, ponieważ premierę PlayStation 5 zaplanowano dopiero w grudniu. Jeśli jednak spojrzymy na nadchodzące premiery, śmiało można stwierdzić, że o spokoju nie może być mowy, a fani Sony już mogą zacierać ręce na myśl o nadchodzących premierach.

Final Fantasy VII Remake

Jeśli ktoś zapyta fana japońskich gier RPG o najlepsze produkcje wszechczasów, to z pewnością na jednym z pierwszych miejsc wymieni Final Fantasy VII. Gra miała swoją premierę w 1997 roku, co już po niej mocno widać. Jeśli ktoś chciał zapoznać się z tą świetną produkcją, musiał przymrużyć oczy na masę rzeczy, które odbiegają od dzisiejszych standardów.

Square Enix wpadło na genialny pomysł, polegający na stworzeniu całej gry od nowa i dostosowaniu jej do dzisiejszych wymagań. Produkcja na trailerach prezentuje się przepięknie, co daje nadzieję, że będziemy mieli do czynienia z jedną z najlepszych gier w 2020 roku. Premierę zaplanowano na 3 marca 2020 roku.

Resident Evil 3 Remake

Historia serii Resident Evil jest bardzo podobna do Final Fantasy. Gry powstają już od dziesięcioleci i pierwsze części zestarzały się tak bardzo, że z perspektywy nowoczesnego gracza zabawa jest praktycznie niemożliwa.

Po wielkim sukcesie odświeżonej wersji Resident Evil 2 (zgromadziła średnią ocenę portali recenzujących na bardzo wysokim poziomie 91%), twórcy zdecydowali się na kontynuację, która zapowiada się przynajmniej tak samo dobrze. Po tym, jaką grą był poprzedni remake, o jakość trzeciej części nie trzeba się martwić. Premierę zaplanowano na 3 kwietnia 2020 roku.

The Last of Us Part 2

Studio Naughty Dog w ostatnim dziesięcioleciu postawiło tak wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o jakość gier, że mało kto może im dorównać. Nic w tym dziwnego, że cały świat wyczekuje premiery ich kolejnych produkcji. Po niezwykle udanym Uncharted IV przyszła kolej na drugą część The Last of Us. Gra ujęła odbiorców niezwykle dojrzale skonstruowanym zniszczonym światem, w którym dwójka głównych bohaterów musi się odnaleźć.

Twórcy zapowiedzieli, że nie planują żadnych dużych zmian w stosunku do pierwszej części. Chcą po prostu usprawnić każdy aspekt rozgrywki i nie zmieniać niczego więcej. W końcu pierwsza część gry była niemal doskonała, więc po co ją zmieniać? Premierę zaplanowano na 29 maja 2020 roku.

Inne gry

Oprócz wyżej wymienionych produkcji można wyróżnić dziesiątki innych gier, które z pewnością zelektryzują cały świat gier. Cyberpunk 2077, Marvel’s Avengers, czy Half-Life: Alyx, to jedni z głównych pretendentów do gry roku 2020. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i przekonać się na własnej skórze, która z gier okaże się największym hitem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *