Press ESC to close

Nowa generacja konsol do gier już w 2020!

Rok 2020 w branży gier wideo z pewnością będzie przełomowy.
Dwie największe firmy na rynku zapowiedziały już premiery swoich najnowszych konsol do gier. Nawet jeśli ktoś preferuje zabawę przy komputerze, powinien wyczekiwać ich premiery, ponieważ to właśnie platformy do grania od Sony i Microsoftu wyznaczają standardy w tej branży.

Cały świat gier dostosowuje się do możliwości konsol do gier, ponieważ stanowią one główne źródło dochodu producentów gier. Oczywiście nie wszystkie firmy tworzące gry wideo kierują się tą zasadą, ale dla większości tak to właśnie działa. Dlatego koniec 2020 roku powinien być przełomowy dla całej branży tak, jak się to zawsze dzieje na przełomie generacji konsol do gier.

PlayStation 5

Sony regularnie ujawnia nowe informacje związane ze swoją nową platformą do gier. To, że będzie miała o wiele większą moc obliczeniową – jest oczywiste. Twórcy będą mogli rozwinąć skrzydła, które nie będą już skrępowane limitami przestarzałych narzędzi do gier.

To, na czym skupimy się w tym artykule, to nowe funkcje, które
z pewnością wywrócą do góry nogami to, z czym mamy do czynienia dzisiaj.

 • Kompatybilność wsteczna – twórcy zapowiedzieli, że PlayStation 5 będzie w
  pełni kompatybilna ze starszymi grami. Dzięki temu użytkownicy nie muszą się
  zastanawiać nad sensem kupowania gier tuż przed premierą. Będzie można
  przenieść je wszystkie na PlayStation 5, a starsze narzędzie po prostu komuś sprzedać
  lub oddać.
 • Dysk SSD
  w ostatnich latach dyski oparte na pamięci flash stały się standardem i twórcy
  muszą zastosować je w swoich urządzeniach. Dzięki temu konsole będą działały o
  wiele szybciej i zniknie problem z długo ładującymi się grami.

Xbox Series X

Microsoft chwali się, że ich nowa konsola jest czterokrotnie wydajniejsza od Xboxa One. Co to znaczy w rzeczywistości? Przekonamy się niebawem. Wiadomo, że urządzenie będzie wyposażone w potężne (jak na dzisiejsze standardy) podzespoły.

Wszystkie gry mają działać w 4K i 60 klatkach na sekundę. Xbox będzie wyposażony także w dysk SSD, który jeszcze bardziej przyspieszy działanie gier. Według nieoficjalnych doniesień konsola może działać przy współpracy z usługą xCloud, która będzie umożliwiała natychmiastową zabawę z dopiero co zakupionymi grami.

Gry w dobie nowej generacji

Już dzisiaj można z całą pewnością stwierdzić, że w przeciągu najbliższego roku można się spodziewać ogromnego przeskoku jakościowego gier. Nie od dzisiaj wiadomo, że wszystkie gry mają taką grafikę, na jaką pozwalają im konsole. Dlatego możemy być pewni, że już za rok grafika w grach ulegnie znacznej poprawie, a twórcy otrzymają odpowiednie narzędzia, dzięki którym ich produkcje będą prezentowały się dokładnie tak, jak to sobie wymarzyli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *