Skip to content Skip to footer

Rozwój automatów do gier

Automaty do gier to najpopularniejsza forma rozrywki hazardowej w sieci. Dziesiątki potężnych firm z całego świata produkują setki gier rocznie, w które zagrywają się miliony graczy z całego świata. Tak wysoka popularność musi wiązać się z rozwojem. Jak powszechnie wiadomo, jeśli coś się nie zmienia i stoi w miejscu – cofa się.

Na przestrzeni lat można zaobserwować regularny rozwój automatów do gier, który przyczynił się do swoistego trójpodziału produkcji tego typu.

  • Gry klasyczne – produkcje, które opierają się na pierwotnych założeniach slotów. Mają być proste, szybkie i bez jakichkolwiek wymyślnych dodatków. Wbrew pozorom, produkcje tego typu cieszą się bardzo dużą popularnością i co roku powstają dziesiątki takich gier.
  • Gry standardowe – obecnie najpopularniejszy typ gier, który opiera się na pewnym schemacie. Produkcje mają najczęściej 5 bębnów z 3 rzędami symboli i około 20 linii wygrywających. Dodatkowo mogą mieć kilka funkcji bonusowych, które w znacznym stopniu urozmaicają rozgrywkę.
  • Gry niestandardowe – mniej popularny rodzaj gry, który znacznie odbiega od wyznaczonych standardów. Produkcje tego typu mogą przyjąć dowolną formę i opierać się jedynie o główne zasady rządzące automatami do gier. Bywa, że sloty niestandardowe na pierwszy rzut oka są bardziej podobne do innego gatunku gier hazardowych.

Te rodzaje gier dzielą się dalej na podkategorie, jednak na przestrzeni lat to głównie w tych trzech kierunkach podążali twórcy automatów do gier.

Grafika i funkcje

Pod względem rozgrywki nie należy spodziewać się znacznych zmian w najbliższym roku. Już od wielu lat twórcy trzymają się podstawowych założeń rządzących popularnymi slotami i dzięki rozwojowi hazardu internetowego i mobilnego, stają się one coraz bardziej popularne.

To, na czym skupią się twórcy w 2020 roku to przede wszystkim grafika. To właśnie oprawa wizualna gier jest jednym z głównych czynników wpływających na odbiór produkcji. Wykorzystanie coraz nowszych technologii sprawia, że automaty są jeszcze ładniejsze i stają się prawdziwą ucztą dla oka. W końcu wszystkie automaty pod względem rozgrywki są do siebie podobne i twórcy muszą w jakiś sposób wyróżnić swoje produkcje na tle konkurencji.

Kolejne lata być może przyniosą rewolucję w zawartości bonusowej. Scatter i Wild na stałe wpisały się do kanonu automatów do gier i od wielu lat nie ustępują żadnym innym opcjom bonusowym. Producenci bardzo często dodają do swoich gier inne bonusy, ale nigdy nie stają się one tak popularne, jak wyżej wymienione opcje.

Podsumowanie

Jak widać, nawet tak skostniały temat, jak automaty do gier może jeszcze mieć coś do powiedzenia w najbliższych latach. Kto wie, może żadna z powyższych zmian się nie spełni, a twórcy zaskoczą swoich fanów czymś całkowicie oryginalnym, co odmieni sloty raz na zawsze?

Leave a Comment

Emu#dreams