Wstęp

1. Poniższy regulamin jest bezwzględnie obowiązujący dla wszystkich ogólnie dostępnych działów forum E#D. Jego przepisy dotyczą wszystkich ZWYKŁYCH użytkowników bez wyjątku, niezależnie od stażu, zasług oraz koneksji. Nieprzestrzeganie regulaminu wiąże się z konsekwencjami podanymi w dalszej części regulaminu.

2. W sprzecznych sytuacjach nie określonych przez regulamin decyzje zawsze podejmuje administrator.

Regulamin

1) Zanim zadasz pytanie postaraj się znaleźć odpowiedz wykorzystując wyszukiwarki:

W życiu trzeba sobie samemu radzić wykaż się inicjatywą. Szanuj czas innych ludzi!

2) Sprawdź, czy takiego (albo podobnego) tematu już tu nie było.
Przejrzyj przynajmniej 2 pierwsze strony tematów albo użyj opcji “szukaj” (jest u góry ekranu). Oszczędzi Ci to wielu kłopotów, pozwoli również utrzymywać porządek.

3) Zobacz czy odpowiedź na Twoje pytanie nie znajduję już w tych kilku przyklejonych tematach FAQ…

4) Jeśli decydujesz się na założenie tematu to postaraj się aby był on czytelny dla innych i dawał jak najwięcej informacji o treści postu. Nie tolerujemy nagłówków typu “szukam gry” “pomocy!!!”, “mam 2 pytania”, “dlaczego?” “help!!!!” itp. To samo dotyczy treści postu, postaraj się zamieścić jak najwięcej informacji. Brak pamięci nie tłumaczy bezwartościowych czy niedostatecznych opisów.
Potwierdź prawidłową pomocną wypowiedź to że dla ciebie temat został zamknięty nie znaczy ze ktoś inny nie będzie z niego chciał skorzystać. Prawidłowy opis finału zaoszczędzi mu pisania po raz kolejny na ten sam temat.

5) Nie pyskuj osobie która Ci pomaga. Postawa niewdzięcznej gnidy będzie odpowiednio nagradzana. Wilcze i głupie rady również będą karane!

6) DUŻE LITERY stosujemy tylko na początku zdań, w skrótach literowych, i celu wyrażenia sporadycznych emocji. Twoja wypowiedz napewno zostanie przeczytana nawet, jeśli nie napiszesz całej DUŻYMI LITERAMI/NA CZERWONO/BOLDEM

7) Zakaz zadawania pytań o kody czy przejście gry! Jeśli gra jest za trudna – nie graj! Odpowiedzi szukaj na http://www.gamefaqs.com/
Pytania można zadawać tylko wtedy jeśli problem z przejściem gry wynika z nieprawidłowej emulacji. O cheaty można pytać tylko gdy dotyczy to plików z których korzystają emulatory np. cheat.dat do mame.

8) Edytuj posty – pisanie kilku postów z rzędu będzie karane.

9). Nabijanie licznika postów niemile widziane. Nie masz nic sensownego do napisania? Nie pisz! Chcesz sobie oftopować? Bardzo proszę posiedź najpierw rok w tematach typu “pomocna dłoń” pisząc z sensem. Po roku może przymkniemy oko na twoje zbyt twórcze wybryki.

10) Zakaz zadawania pytań: szukam gry (iso) na PC, DC, GC, PSX, PS2, X-box, X360, PSP, N-gage, NDS. Jak również wstawianie linków do torrentów. Nikogo nie interesuje co sciągacie i na czym gracie chcecie sie tym pochwalic to tylko przez PM!

11) Zakładając konto sprawdz czy twój login nie jest zbyt długi i nie rozciąga forum.

12) W sygnaturkę nie wstawiamy żadnych plików graficznych a tym bardziej wulgaryzmów lub idiotycznych tekstów.

12) Zakaz podawania linków do plików [.zip,.rar,.mp3,.jpg,.gif,.png,itp.] znajdujących się na innych serwerach bez zgody właściciela/osoby która je tam zamieściła.

13) Jeśli założony przez Ciebie temat/odpowiedz znika to znaczy ze został usunięty. Nie zakładaj go ponownie bo nie tylko temat może zniknąć

14) Jeśli jesteś nowy w społeczności internetowej, to może warto zapoznać się z netykieta, jest ona pewnym wyznacznikiem zachowania się w Internecie.

15) Nie wzywaj imienia moderatora nadaremnie. Nie zabawiaj się w moderatora – straszenie innych użytkownikiem BAN’em bez uprawnień zakończy się BAN’em dla straszącego.

Kary

1) W zależności od stopnia naruszenia regulaminu stosuje się następującą gradację kar:
– Upomnienie od moderatora lub administratora.
– Nadanie rangi specjalnej.
– Tymczasowy zakaz postowania na forum.
– Tymczasowy zakaz dostępu do określonych działów
– Tymczasowy ban na konto.
– Bezterminowy ban na konto.

2) Użytkownik upomniany ostrzeżeniem winien jest naprawić szkodę jaką wyrządził. Może się to odbyć poprzez dostosowanie swojego avatar/podpisu do regulaminowych wymiarów, edycje swojego wpisu lub poproszenie moderatora o skasowanie tematu.

3) Użytkownik po naprawieniu szkody może zgłosić ten fakt moderatorowi (lub osobie która wystawiła mu ostrzeżenie) i wnieść o cofnięcie ostrzeżenia lub bana.